Materiály a technologie

Nejlepší technologie začínají u detailů

I ta nejdrobnější součástka má své přesné místo a funkci. Tvoříme kvalitní produkty díky vysoké jakosti použitých materiálů a hodnotné lidské práci. Zaměřujeme se na potřeby uživatele a detailní technické zpracování. Právě proto splňují produkty Hoxter nejvyšší kvalitativní požadavky a nabízejí maximální komfort obsluhy.

Nejlepší technologie začínají u detailů
Nejlepší technologie začínají u detailů

Žáruvzdorná ocel

Korpusy jsou vyrobeny ze žáruvzdorné oceli používané pro tlakové nádoby a potrubí určené pro provoz za vysokých teplot. Oproti standardní konstrukční oceli je žáruvzdorná ocel obohacena o chrom a nikl. Díky tomu je zajištěna dlouhá životnost a mechanická stálost při teplotním namáhání.

Žáruvzdorná ocel

Keramické sklo

Všechna dvířka jsou osazena speciálním sklem na keramické bázi. Keramické sklo bezproblémově odolává vysokým teplotám v topeništi. V rámci přizpůsobení se aktuálním stavebním standardům jsou k dispozici také dvojitá prosklení. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. V místnosti s nižšími energetickými požadavky tak nedochází k přetápění. Jako první na trhu nabízí firma Hoxter od roku 2012 také dvojité prosklení pro rohová dvířka, kdy jsou obě skla ohýbaná.

Keramické sklo
Keramické sklo

Povrchová úprava

Námi používaná barva pro pohledové komponenty UHT-HYDRO® s odolností 600 ºC patří ke špičce mezi povrchovými materiály. Vytvrdne ihned po nanesení při pokojové teplotě, je tak extrémně odolná proti mechanickému poškození a nevzniká nežádoucí zápach při prvním zatopení. Komponenty zabudované v krbu jsou ošetřeny rovněž velmi odolnou barvou UHT 600.

Povrchová úprava